View this email in your browser
18-12-2018

Sizmek’in 2019 Öngörüleri

2018’in sonuna doğru yaklaşırken, yine 2019 için öngörüler ortaya çıkıyor. Programatik için 2018, hareketli bir yıl oldu. Mayıs’ta yürürlüğe giren GDPR (General Data Protection Regulation) ile reklamverenlerin gündemine ilk olarak şeffaflık oturdu. Yapılan araştırmalar reklamverenlerin datayı önceliklendirmeye başladıklarını ortaya koyarken, programatiği in-house olarak yürütme çalışmalarına yoğunlaştırdıklarını da gösterdi.

Her şeye rağmen 2018 programatik alanında etkili bir yıl olarak adlandırılabilir. Connected cihazlar hızla olgunlaşırken, connected TV’ler daha fazla gündeme gelmeye başladı. Bütün bu gelişmeler de programatik için yeni fırsatlar anlamına geliyor. Peki 2019’da programatik alanında ne gibi gelişmeler olacak?

Kreatif ve Data/AI Birleşimi Yükselen Trend Olacak

Sizmek ekibinden Peter Hunter’ın (General Manager APAC) 2019 öngörüsü;
“Favori reklamınızı hatırlamak için bir dakikanızı ayırın. Zamanınızı, kampanyayı hızlandırmak için kullandığınız verileri, hangi hedefleme parametrelerini oluşturduğunuzu veya doğru medyayı satın almak için yararlandığınız teknolojiyi düşünerek mi geçirdiniz? Tabii ki hayır! Tüketici olarak reklamdaki güzel görüntüleri, büyüleyici hikayeyi, duygusal müziği ve en önemlisi reklamın kendinizi nasıl hissettirdiğini hatırlayacaksınız. 2019’da programatik, temeline veri ve teknolojiyi alarak yaratıcılığa odaklanacaktır.”
 
Programatik sektöründen farklı kişilerin fikirlerine göz atmak isterseniz
buraya tıklayabilirsiniz. 

Sizmek 2019 yılında da ajanslara ve reklamverenlere sağladığı yeni çözümler ile en büyük destekçiniz olacaktır.
turkey@sizmek.com


This email was sent to *|EMAIL|*
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
*|LIST:ADDRESSLINE|*

*|REWARDS|*