Yükselen Podcast'te DAAST Güvencesi

Her şey hakkında bir fikri olan Podcastler gittikçe daha çok insanı kendilerine bağlayarak büyüyorlar. ABD’lilerin %32’si her ay podcast dinliyor (Triton). Reuters’a göre Avrupa’da dinleme oranları ortalama %20’lerin üzerinde seyrediyor. Apple istatistiklerine göre şu an piyasada 525 K podcast programı ve toplamda 18.5 Milyon bölüm bulunuyor.

Sahi, Nedir Bu Podcast?
Periyodik bölümler halinde internete yüklenen, kullanıcılar tarafından indirilip dinlenebilen radyo benzeri sesli programlar.

Diğer Mecralardan Neden Farklı?
Kullanıcılar içeriğe kendileri arayıp ulaşıyor (on demand). Genelde bilgi edinme ve eğlence amaçlı çok zengin içerik bulunuyor. Bu sebeple daha fazla dikkatli tüketiliyor. Kullanıcı algısı açık. Bu sebeple markalara satış odaklı kampanyalar ve marka iletişimi için ideal bir ortam sunuyor

Nasıl Tüketiliyor?
İçerik üreticileri periyodik olarak bölümler hazırlıyorlar. Kullanıcılar bu bölümleri online player üzerinden veya bölümleri indirip offline dinleyebiliyorlar.
 

Ne Tür Podcast Reklamları Var?
En sık yapılan reklam türü videodaki gibi Pre/mid/post roll DAAST ses reklamları. Bunun için podcastlerin yayınlandığı mecra üzerinden ses reklamı verilebiliyor. Ayrıca sunucunun bölüm esnasında ürünle ilgili olumlu kişisel deneyimini anlatması veya şovun bir markanın sponsorluğunda sunulması gibi özel çalışmalar yapılabiliyor. Bunun için içerik üreticisiyle temasa geçerek ilerleniyor.

Başarı Nasıl Ölçülüyor?
Genelde bölümlerin online izleme + download edilme sayısı ana metrik alınıyor. Ayrıca satış odaklı özel uygulamalarla markalar o bölüme özel promosyon kodu tanımlarsa promosyon kodunu kullananlar takip edilebiliyor. Sosyal medya beğeni/yorumları da destekleyici metrikler.

Fiyatlama Sistemi Nasıl?
CPM – her 1000 dinleme/download başına fiyatlandırılıyor.

Peki Podcast Reklamını Nasıl Yayınlayacağız?
DAAST formatındaki tüm ses reklamlarınızı Sizmek güvencesiyle tek kodla yayına alın, üretimden raporlamaya tüm teknik süreci kolayca yönetin. Kazandığınız zamanla stratejinize odaklanın. Kampanyalarınızın bir kalemini bile platform dışı bırakmadan tek ekrandan şeffaf raporlamanın güven ve rahatını yaşayabilirsiniz. Gösterim ile yetinmeden reklamınızın çeyrek bazlı dinlenme verilerini raporlayabilirsiniz.

Podcastlerin sunduğu fırsatları Sizmek DAAST yayınlarıyla yakalamak için turkey@sizmek.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.
 
View this email in your browser


This email was sent to *|EMAIL|*
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
*|LIST:ADDRESSLINE|*

*|REWARDS|*